Image
ERBAB

Tarihçe

 

Firmamız 1978 yılında  Yaşar ERDOĞAN tarafından şahıs firması olarak otomotiv ve makine sanayisine talaşlı imalat faaliyetine başlamış ve 1995 yılında şirketleşerek bugün ki adını almıştır. Firmamız 1998 yılında ISO 9001 ve 2005 yılında da ISO TS 16949 belgelerini alarak faaliyetine devam etmektedir.

 

Makine Kimya Endüstrisi Kurumu’nun alt yüklenicisi olan firmamız, kurum tarafından gerçekleştirilen Askeri Mühimmat Yedek Parça (Mermi Çekirdek ve Gövde) ihalelerine katılım sağlayıp sürekli olarak  üretim yapmaya ve üretim kapasitesini ve yeteneklerini geliştirmeye devam etmektedir.

 

Almanya başta olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerine, ayrıca Tofaş FIAT aracılığı ile Dünyanın çeşitli ülkelerindeki FIAT fabrikalarına ihracat yapmaktayız. Toplam kapalı alanımız 4 800 m2’dir. Firmamızda bulunan 50 adedi CNC Torna, CNC Kayar Otomat, CNC Dikey, 6 Milli CNC torna ve yatay işlem tezgahlarımız olmak üzere geniş bir makine parkıyla hizmet vermekteyiz.

 

Kontrol laboratuvarımızda Mitutoyo CMM, Profil Projektör, yüzey pürüzlülük cihazı başta olmak üzere gerekli tüm kontrol ekipman ve cihazlar mevcuttur. 1978 yılından bugüne Tofaş A.Ş’ye direkt teslimat yapmaktayız. Ford, Renault, Porsche, Opel, Daimler-Benz, BMW firmaları için Tier 2 tedarikçiyiz.

 

2019 Yılı itibari ile doğrudan savunma sanayi alanında çalışmalara başlamış ve bu doğrultuda Milli ve NATO Tesis Güvenlik Belgelerini almıştır. Savunma sanayi alanında üretimini üstlendiği ürünlerin MSB’den Üretim İzin Belgelerini de alarak bir üst lige çıkarak alanında uzmanlaşmıştır.

Vizyon ve Misyon

Kuruluşundaki amacın gereklerini yerine getirerek; küresel pazarda paydaşları için yarattığı değerler ile sürdürülebilir büyümesini koruyan, rekabet gücü ile tercih edilen, güven duyulan, çevreye ve insana duyarlı bir teknoloji ve imalat firması olmak.

 

Otomotiv ve Savunma Sanayi sistemleri alanlarında; başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere, Yerli Ana sanayilere ve diğer yurt içi ve dışındaki müşterilerine katma değeri yüksek, yenilikçi ve güvenilir ürün ve çözümler sunmak ve Türkiye’nin ürün üretim alanında dışa bağımlılığını azaltıp, küresel hedeflerine marka bilinirliğini artırarak ulaşan, halkına gurur veren bir şirketi olmak.

 

ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ KAPSAMI

 
Marmara Bölgesi Bursa İli; Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi 3. Cadde No:5/A ‘da bulunan ERBAB Otomat Yedek Parça San. ve Tic. Ltd. Şti. firmamızın Çevre Yönetim Sistemi kapsamı; Otomotiv, Makine Sanayi ve Savunma Sanayisine "Talaşlı imalat ,somun, rekor, özel vida, burç, boru ve montajlı parçalar" 'ın imalatını , bu faaliyetlere destek veren süreç faaliyetlerini ,yönetim faaliyetlerini ve bu faaliyetlerde yetkinliği sağlanmış çalışanların, stajyerlerin, ziyaretçilerin, taşeronların ve ilgili tarafların çevre yönetim sistemi ve belirlenen uyum yükümlülüklerimiz için gerekli şartlarının firmanın iç ve dış bağlamını gözeterek yerine getirilmesinin yöntemlerini kapsar.  

 

ÇEVRE POLİTİKASI

Bursa Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi’nde Talaşlı İmalat Kapsamında faaliyet gösteren ERBAB OTOMAT Yedek Parça San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak; üretirken çevreyi korumayı, güvenli iş ortamı yaratmayı, Çevre Yönetim Sistemimizi sürekli iyileştirmeyi temel prensip olarak benimsemekteyiz.

Bu sebeple;

  • Atıklarımızın mevzuata uygun olarak bertarafını veya geri dönüşümünü gerçekleştirerek çevre etkilerimizi azaltmayı,
  • Uygunluk yükümlülüklerine uygun olarak proseslerimizi sürekli geliştirmeyi,
  • Çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin çevresel duyarlılıklarını ve çevre bilincini arttırarak geliştirmeyi,
  • Enerji, Ham Madde ve Doğal Kaynak tüketimimizi minimize ederek tüm faaliyetlerimizi sürekli iyileştirmeyi,
  • Kirliliğin kaynağında önlenmesi ve çevresel risklerin azaltılmasını,

Taahhüt Ederiz.

 

  Ufuk ERDOĞAN

Genel Müdür

Başkanın Mesajı

1978 yılında tek desteğimizin heyecan ve çalışma azmi olduğu küçük bir dükkanla başlayan çalışma hayatımız bugün, kendi alanında sektörünün en iyileri olma hedefiyle ilerleyen şirketimizle yoluna devam ediyor.

 

Başarının en iyi yol arkadaşının çalışmak olduğuna inandığımız 42 yılda ilkeli duruş, ticari ahlak ve kaliteli üretim önceliğimizden asla vazgeçmedik. Bu süreçte de tesadüfi başarılara değil çalışma azmine sahip olanların yakalayabileceği şanslara sahip olduk sadece. Bugün profesyonelce yönetilen şirketimizde çalışan her bir arkadaşımıza söylediğimiz en önemli değerler de tecrübelerimizle şekillenen doğrulardan oluştu.

 

Bu doğruların en başında gelen dürüstlük tüm ticari hayatımızın temel noktasını oluşturdu. Hem iş hem de özel hayatımızda dürüstlüğün her kapıyı açacağına inandık ve bu doğrumuzdan hiç şaşmadık.

 

Her koşulda ilkeli olmayı adil olmakla bir tuttuk, her şeyi güzelleştiren bir değnek gibi kullandık ilkelerimizi.

 

Güvenilirliği hayatımızın en yıkılmaz kalesi yaptık, kaleyi yaparken zorlansak da bir daha bizi hiçbir kuvvetin yıkamadığını gördük.

 

Her ne yaparsak yapalım o işe değer katmanın, farkını ortaya koymanın en güzel yolu olduğunu gördük. Farkımızı kattığımız değerle ölçtük; dünya için, kendimiz için, ailemiz için, işimiz için, müşterimiz için katma değeri yüksek bir çıktı aldık.

 

42 yıldır bu doğrularla ilerlerken ilk odağımız hep insandı. Endüstriyel bir alanda çalışırken bunu başarabilmek ise yolumuzla ilgili değerlendirme yapabilme olanağı tanıdı bizlere. Çalışan, emek veren, katma değer koyabilen her çalışanımız bize güç kattı. Gücü ve kazanımları paylaşmayı bildik, mutluluğumuzu da hüznümüzü de birlikte yaşadık.

 

Her alanda çözüm odaklı müşteri yaklaşımımızla bu süreçte alan-satan ilişkisi değil sorun-çözüm yaklaşımıyla müşterilerimizle tek vücut olmayı başardık. Ticari hayatımızın temelini oluşturan ahlaki, etik değerlere sadık kalarak yaşamaya her zaman özen gösterirken, doğruluk ve dürüstlük kavramlarını özümseyerek çalışanlarımızın ve müşterilerimizin haklarını gözetmeye devam ettik. Dün olduğu gibi bugün de çevreye, kamuya ve yasalara saygılı olmak temel prensibimiz olmaya devam edecektir.

 

Gelişimi ve değişimi hedeflemeyen şirketlerin sadece üreterek başarıyı yakalayamayacaklarını artık hepimiz biliyoruz. O yüzden önümüzdeki dönem için stratejik yaklaşımımızı globalleşme, dijital dönüşüm, stratejik dönüşüm, inovasyon dönüşümü ve kültürel dönüşüm olarak belirlemiştik. Bu bağlamda uzun süredir zeminini hazırladığımız pek çok projemizin olgunlaştırma sürecini bundan sonraki yıllarda devam ettirmeyi hedefliyoruz. Bu süreçte çağdaş teknolojiyi işimizi geliştirmenin aracı kabul ederek, büyük düşüncenin ilk adımları olan değişim, gelişim ve ilerleme yolunu her zaman açık tutuyoruz.

 

Özetle biz "İş Birliği ve Sinerji" parolamızla, vazgeçilmez kabul ettiğimiz değerlerimizle; geleceğin inşasını ortak bir bilinçle oluşturmayı hedefliyor, yarım asra yaklaşan yolculuğumuzda olduğu gibi önümüzdeki dönemde de müşterilerimize, çalışanlarımıza, sektörümüze, toplumumuza ve çevreye katma değer sağlamaya devam edeceğimizin sözünü veriyoruz.

 

Tüm müşterilerimize ve çalışanlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Saygılarımla.

 

Ufuk ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı